IX. Festival národů Podyjí
IX. Kulturfest der Thayavölker
25.7. - 27.7.2008 Mikulov / Nikolsburg


25. 7. pátek / Freitag

20:00 Hotel Tanzberg / <Hotel Tanzberg

Martin DUŠEK, Ondřej PROVAZNÍK

Poustevna, das ist Paradies!

Projekce vítězného dokumentárního filmu MFDF Jihlava roku 2007 / Vorführung des Siegerfilms MFDF Jihlava 2007


26. 7. sobota / Samstag

od 10:00 Náměstí / ab 10:00 Hauptplatz

Speciality národních kuchyní / Kulinarische Spezialitäten der Volksgruppen

arménská kuchyně / armenische Küche
- Hasmin Edik Vardanjan, Brno / Brünn

česká kuchyně / tschechische Küche
- Bohunka Šušklebová, Brno / Brünn

horňácká kuchyně / oberländische Küche
- manželé Řiháčkovi, Hrubá Vrbka

italská kuchyně / italienische Küche
- Andrea Sendrejová, Mikulov / Nikolsburg

izraelská kuchyně / israelische Küche
- Gill Fleithman, Praha / Prag

kavkazská kuchyně / kaukasische Küche
- Gagik Vardanjan, Nový Hrad

kelečská kuchyně / keltsche Küche
- Milada Neveselá, Mikulov / Nikolsburg

koktejly za lepší svět / Cocktails für eine bessere Welt
- Barbara a Tom, Vídeň / Wien

kuchyně rakouské vinařské oblasti / Weinviertler küche
- Reinhard Künzl, Drasenhofen

maďarská kuchyně / ungarische Küche
- Eva Hasarová, Brno / Brünn

malokarpatské kuchyně / kleinkarpatische Küche
- Alexander Vilhelm, Mikulov / Nikolsburg

mongolská kuchyně / mongolische Küche
- Orsi Stehlíková, Znojmo / Znaim

moravská kuchyně / mährische Küche
- Tomáš Výhoda, Mikulov / Nikolsburg

rómská kuchyně / Roma Küche
- rodina Růžičkova, Mikulov / Nikolsburg

srbská kuchyně / serbische Küche
- manželé Simovičovi, Mikulov / Nikolsburg

vídeňská kuchyně / Wiener Küche
- Jitka Plesz, Mikulov / Nikolsburg

záhorácká kuchyně / westslowakische Küche
- Ján Bartál, Šaštín

židovská kuchyně / jüdische Küche
- Marie Leskovjanová, Mikulov / Nikolsburg

13:00 - 24:00 Radnice, Náměstí / Rathaus, Hauptplatz

Ochutnávka vín / Weinverkostung

Mužský pěvecký sbor z Pohořelic / Männergesangschor aus Poherlitz
Markéta Vrbková violoncello / Violoncello

od 10:00 Náměstí / ab 10:00 Hauptplatz

Soubory a sólisté národnostních skupin / Ensembles und Solisten der Volksgruppen

10:00 Hrozének, národoposný soubor z Bulhar / Folkloregruppe aus Pulgram
10:45 Gagik Vardanjan, kavkazské písně / kaukasische Lieder
11:00 Rosen Trio, romský jazz Mikulov / Roma Jazz Nikolsburg
12:30 Ženský pěvecký sbor z Březí / Frauengesangschor aus Bratelsbrunn
12:45 Romenstudio, romské písně / roma Lieder
13:00 Mužský pěvecký sbor z Pohořelic / Männergesangschor aus Pehorlizt
13:30 Gipsy Band, romské písně / roma Lieder
14:30 Jackson Griffiths, evergreeny / Evergreens
15:00 Samvel & Stepan Melikjan, arménské písně / armenische Lieder
16:30 Tři lotři, rock, Mikulov
17:30 Bratři Růžičkovi, romské písně / roma Lieder
19:00 Bratfisch, vídeňské písně z Balkánu / Wiener Lieder aus dem Balkan
20:00 Kouř, hard big blues rock beat'n'roll
21:30 Lesní zvěř, drum'n'bass, jaz & psychedelic
Moderacují v českém i německém jazyce Veronika Červinka Janýrový a Jaromír Crhan / Moderation in Tschechischer und Deutscher Sprache Veronika Červinka Janýrový und Jaromír Crhan
 
16:00

odjezd z Kostelního náměstí → Pohořelice → Drasenhofen → Poysdorf / Abfahrt vom Kostelní Platz → Pohořelice → Drasenhofen → Poysdorf

Položení věnců / Gedenken

položení věnců obětem národnostní nesnášenlivosti / Niederlegen von Kränzen zum Gedenken an die Opfer nationaler Intoleranz


27. 7. neděle / Sonntag

od 10:00 Kostelní Náměstí / ab 10:00 Kirchenplatz

Permanent Breakfast

Veřejná snídaně / Öffentliches Frühstück