XI. Festival národů Podyjí
XI. Kulturfest der Thayavölker
23.7. - 25.7.2010 Mikulov / Nikolsburg


23. 7. pátek / Freitag

18:00 Synagoga Mikulov / Synagoge Nikolsburg

Jindřich Štreit
Tak blízko, tak dalekoí
So nah, so fern...

Vernisáž výstavy fotografií / Vernissage der Fotoausstellung

Tomáš Měšťan "Also los Gerta"

Dokumentární film / Ein Filmdokument

Sudetský komplex 5x jinak / Sudeten-Komplex fünf mal anders
Po filmu beseda se spisovatelkou Kateřinou Tučkovou, autorkou románu Vyhnání Gerty Schnirch / Nach dem Film folgt ein Gespräch mit Kateřina Tučková, der Autorin der Romanvorlage "Vertreibung von Gerta Schnirch"


24. 7. sobota / Samstag

Náměstí / Hauptplatz

10:00 Speciality národních kuchyní
Kulinarische Spezialitäten der Volksgruppen

arménské / armenische

bulharské / bulgarische

české / tschechische

chorvatské / kroatische

goralské / goralische

italské / italienische

horňácké / oberländische

kavkazské / kaukasische

kelečské / keltsche

koktejly za lepší svět / Cocktails für eine bessere Welt

malokarpatská kuchyně / kleinkarpatische

mongolské / mongolische

moravské / mährische

rómské / Roma

ruské / russische

srbské / serbische

valašské / walachische

vídeňské / Wiener

záhorácké / westslowakische

židovské / jüdische

14:00 - 24:00 Radnice / Rathaus

Ochutnávka vín / Weinverkostung

Mužácký pěvecký sbor z Dolních Dunajovic / Männergesangschor aus Dolní Dunajovice

Kapela Dr. Time, ČR / Band Dr. Time, CZ

od 10:00 Náměstí / ab 10:00 Hauptplatz

Soubory a sólisté národnostních skupin / Ensembles und Solisten der Volksgruppen

10:00 Zahájení festivalu, / Festivaleröffnung
10:30 Matrjošky, Ruské kulturně osvětové centrum, matrjošky, častušky, ruské lidové písně / Russisches Zentrum für kulturelle Aufklärung, russische Volkslieder
11:30 Epaš, romská kapela / Romaband
12:30 Karpatske Horke, slovenská folk-rocková skupina / Folk-Rock, SK
13:30 Mužácký pěvecký sbor z Dolních Dunajovic, / Männergesangschor, Dolní Dunajovice (Untertanowitz)
14:00 Narin, soubor orientálních tanců / Orientalischer Tanzverein, Břeclav (Lundenburg)
15:00 Adam K.,
15:40 Wild Eggs, dívčí studentská kapela, Mikulov / Studentinnen aus Mikulov (Nikolsburg)
16:30 Kőris Brno, maďarské lidové tance / ungarische Volkstänze
17:30 Dr.Time, ČR / CZ
18:30 HIFI FM, Weidhofen/Thaya (Bejdov nad Dyjí) / Waidhofen a.d. Thaya
19:30 Tři lotři, rock, Mikulov
20:30 Nedělní lidé, ČR / Sonntagsmenschen, CZ

Položení věnců obětem národnostní nesnášenlivostií / Gedenken an die Opfer nationaler Intoleranz

16:00 Odjezd z Kostelního náměstí > Pohořelice > Drasenhofen > Poysdorf (Pušdorf) / Abfahrt vom Kirchenplatz > Pohořelice (Pohrlitz) > Drasenhofen > Poysdorf


25. 7. neděle / Sonntag

od 10:00 Kostelní Náměstí / ab 10:00 am Kirchenplatz

Permanent Breakfast

Veřejná snídaně / Öffentliches Frühstück