XVIII. Festival národů Podyjí
XVIII. Kulturfest der Thayavölker
21.7. - 23.7.2017 Mikulov / Nikolsburg

Buďto jsou tu doma všichni anebo nikdo
Entweder sind alle hier zu hause oder niemand


21. 7. pátek / Freitag

Galerie Konvent, Vrchlického 3

Programm in tschechischer Sprache

16:30 Víchernice

Vernisáž forografií Líby Taylor / Vernissage der Fotografien von Líba Taylor

17:00 Folklór jako výzva / Folklore als Herausforderung

Herausforderung Panelová diskuse s Vlastou Černou (folkloristka, Plzeň), Lenkou Kožďonovou (horalka, Dolní Lomná, Moravské Slezsko) a Petrem Ševčíkem (vedoucí taneční složky souboru Pálava, Mikulov). Moderuje Iva Tereza Grosskopfová (filmová dokumentaristka a psychoterapeutka).

Herausforderung Podiumsdiskussion mit Vlasta Černá (Volkskundlerin, Plzeň / Pilsen), Lenka Kožďonová (Oberländerin, Dolní Lomná, Mährisch-Schlesien) und Petr Ševčík (Leiter der Tanzgruppe des Ensambles Pálava, Mikulov / Nikolsburg). Die Diskussion wird von Iva Tereza Grosskopfová (Dokumentarfilmerin und Psychotherapeutin) moderiert.

Náměstí / Hauptplatz
Baví vás Mikulov / Mikulov unterhaltet euch

19:30 Mikulovské kapely / Musikkapellen aus Mikulov

Jazz Petit
MECH
Denwer
Divadelní spolek Mikulov


22. 7. sobota / Samstag

Náměstí / Hauptplatz

10:00 Speciality národních kuchyní / Kulinarische Spezialitäten der Volksgruppen

arménská, bulharská, holandská, chorvatská, indonézská, kavkazská, kelecká, komžská, mikulovští vinaři, podpálavská, romská, rumunská, ruská, srbská, španělská, vídeňská, vietnamská, židovská

armenische, bulgarische, indonesische, jüdische, kaukasiche, keletsche, komsche, niederländische, Polauer, Roma, romänische, russische, serbische, spanische, Wiener, vietnamesische

Soubory a sólisté národnostních skupin / Ensembles und Solisten der Volksgruppen

Moderace v českém a německém jazyce / Moderation in tschechischer und deutscher Sprache

10:00 Zahájení festivalu / Festivaleröffnung
10:15 Cimbaltrio, cimbálová muzika / Zimbelmusik
11:00 Divadlo Kufr / Theater Kufr
11:20 Avlija, Ethno folk Brno
12:00 Divadlo Kufr / Theater Kufr
12:20 Rovina, hanácký mužský sbor / Männergesangschor aus Hanna
13:00 Divadlo Kufr / Theater Kufr
13:20 Au Co, z.s., tradiční vietnamské tance / traditionelle vietnamesiche Tänze
14:00 Livada, tradiční balkánská a makedonská hudba / Traditionelle Balkan- und mazedonischer Folk
14:30 Pirin, soubor bulharských lidových tanců / Pirin, soubor bulharských lidových tanců /
15:00 Piroš Rouža, romský dětský taneční soubor / bulgarische Volkstanzgruppe
15:45 KlezMehrin, klezmer / Klezmer
16:30 Iveta La Rubia & FLamigos, flamenco / Flamenco
17:00 Zakončení Letního putování po vinařských stezkách Mikulovska / Abschluss der Sommerradwanderung durch die Weinpfade der Mikulov Region
17:30 Hudler und Schwarz, německé a rakouské písně / deutsche und österreichische Lieder
18:30 Duo Matolini, armonia perpetua
19:00 Dálach, tradiční irská hudba / traditionelle irische Musik
20:00 Leora, Leela’s Orchestra, Waidhofen/Thaya (Bejdov nad Dyjí)
21:30 Urband, brněnský pouliční šraml / Brünner Straßenschrammeln

14:00 - 22:00 Městský úřad / Rathaus

Ochutnávka vín / Weinverkostung

15:00 Kostelní náměstí / Kirchenplatz

Položení věnců obětem národnostní nesnášenlivosti / Kranzniederlegung für die Opfer nationaler Intoleranz

Kostelní náměstí / Kirchenplatz > Pohořelice / Pohrlitz > Drasenhofen > Poysdorf / Pušdorf > Mikulov / Nikolsburg


22. 7. neděle / Sonntag

10:00 Náměstí / Hauptplatz

Permanent Breakfast

Veřejná snídaně / Öffentliches Frühstück