XX. Festival národů Podyjí
XX. Kulturfest der Thayavölker
19.7. - 21.7.2019 Mikulov / Nikolsburg

Buďto jsou tu doma všichni anebo nikdo
Entweder sind alle hier zu hause oder niemand


19. 7. pátek / Freitag

17:00 Galerie Konvent, Vrchlického 3

20 let Festivalu národů Podyjí / 20 Jahre Kulturfest der Thayavölker

Beseda s pamětníky, vizionáři, kritiky, sympatizanty a návštěvníky / Gespräche mit Zeitzeugen, Visionären, Kritikern, Sympathisanten und Besuchern

Programm in tschechischer Sprache

Přemysl Janýr, spoluzakladatel a předseda / Mitbegründer und Obmann
Jan Richter, historik, publicista a dlouholetý předseda / Historiker, Publizist und langjähriger Obmann
Josef Šuba, historik Regionálního muzea Mikulov / Historiker des Regionalmuseums Mikulov
moderace / Moderation: Lída Rakušanová

Náměstí / Hauptplatz

Národí dům / Volkshaus

Výstava fotografií a plakátů z 20 ročníků festivalu / Foto- und Plakatausstellung 20 Jahre Kulturfest

19:00 Baví vás Mikulov / Mikulov unterhält Euch

Hudba, tanec, poezie, divadlo, módní přehlídka...
Musik, Tanz, Poesie, Theater, Modeshow...


20. 7. sobota / Samstag

Náměstí / Hauptplatz

od / ab 10:00 Speciality národních kuchyní / Kulinarische Spezialitäten der Volksgruppen

Argentinská / Argentinische, Romina , Brno / Brünn
Arménská / Armenische, Edik Vardanyan, Brno / Brünn
Bulharská / Bulgarische, Míra Králík, Mikulov / Nikolsburg
Francouzská / Französische, Amelie Janikova, Valašské Klobouky / Wallachisch Klobouk
Indonéská / Indonesische, Veronika Karpíšková, Mikulov / Nikolsburg
Irská / Irische, Petra a Steven Caufield, Valtice / Feldsberg
japonská / Japanische, Thomas LaRocca
Kavkazská / Kaukasische, Gagik Vardanyan, Nový Hrad / Neue Burg
Komžská / Komsche, Lydie Hrdličková, Mikulov / Nikolsburg
Krétská / Kretische, Petr Lukeš, Novosedly / Neusiedl
Levandulová / Lavendelspezialitäten, Ida Dobešová, Mikulov / Nikolsburg
Maďarská / Ungarische, Arnošt Kapusta, Pavel Říha , Mikulov / Nikolsburg
Nizozemská / Niederländische, Petra Korlaar, Mikulov / Nikolsburg
Perníčky / Lebkuchenspezialitäten, Vítězslav  Búřil, Hodonín / Göding
Podpálavská / Polauer, Pavla Svačinová, Mikulov / Nikolsburg
Romská / Záhorácká / Roma / Westslowakische, Jarmila Růžičková, Mikulov / Nikolsburg
Španělská / Spanische, Miguelito Verbenas
Srbská / Serbische, Simon Simovič, Mikulov / Nikolsburg
Valašská / Walachische, Iva a Jiří Holáňovi, Mikulov / Nikolsburg
Vídeňská / Wienerische, Jitka Plesz, Mikulov / Nikolsburg

Soubory a sólisté národnostních skupin / Ensembles und Solisten der Volksgruppen

10:00 Festivalový průvod městem, / Festivalumzug durch die Stadt
10:30 Zahájení festivalu, / Festivaleröffnung
  Old stars Břeclav, Sdružení folklórních hudebníků a tanečníků / Verband der Folkloremusiker und -tänzer
  KUD Dobrica Milutinovič, Banátský Karlovac, Srbsko / Folklore-Ensemble, Serbien
  Džbánek, Dětský soubor z Martínkova / Kinderensamble aus Martínkov
Nafurt, Folklórní skupina Zemplín, Slovensko / Folklorgruppe aus Zemplín, Slowakei
12:35 Duo Matolini, kytarové balady / Gittareballaden
14:00 Avlija, Ethno folk Brno
15:30 Lost Voyagers, nové interpretace popu a jazu, Weitra/Vitoraz / Neuinterpretationen von Pop und Jazz, Weitra
17:00 Cimbalband, Mikulov / Nikolsburg
19:00 Ant Attack, acoustic-indie, Brno / Brünn
20:30 Dílna, Koncert ve spolupráci s Mikulovským výtvarným sympoziem / Konzert in Zusammenarbeit mit dem Nikolsburger Kunstsymposion
  Bezmocné sny, rock-electronica / Mikulov / Nikolsburg
  Rosen Trio, romský jazz Mikulov / Roma Jazz Nikolsburg
  Koleno, Mikulov / Nikolsburg

14:00 - 22:00 dvůr domu U zajíce / Hof des Hauses U zajíce

Ochutnávka vín / Weinverkostung
Markéta Sojková, Mikulov / Nikolsburg

Vína z Mikulova a přilehlého českého a rakouského okolí / Weine aus Nikolsburg sowie der tschechischen und österreischischen Umgebung

10:00 - 22:00 podloubí Národního domu / Arkade Volkshaus

Ochutnávka tradičních pálenek / Verkostung traditioneller Schnäpse

15:00 Kostelní náměstí / Kirchenplatz

Položení věnců obětem národnostní nesnášenlivosti / Kranzniederlegung für die Opfer nationaler Intoleranz

Kostelní náměstí / Kirchenplatz > Pohořelice / Pohrlitz > Drasenhofen > Poysdorf / Pušdorf > Mikulov / Nikolsburg


21. 7. neděle / Sonntag

10:00 Náměstí / Hauptplatz

Permanent Breakfast

Veřejná snídaně / Öffentliches Frühstück
Veronika Karpíšková, Mikulov / Nikolsburg