Spolek Národy Podyjí byl založený v roce 1999 spontánním uskupením přátel, sousedů, cizinců i českých emigrantů žijících nebo jinak spřízněných v té době ještě ne zcela atraktivním Mikulově.

Vznikl z radosti ze života a respektu k jeho rozmanitosti. Jeho hlavní náplní bylo a je tyto hodnoty šířit dál prostřednictvím empatie, důrazu na snášenlivost a toleranci.

Svou dlouholetou činností se spolek zasadil o sblížení s německými a rakouskými sousedy včetně všech ostatních národnostních menšin v oblasti multikulturního příhraničí podél toku řeky Dyje.

Ač se to může zdát neuvěřitelné, spolek Národy Podyjí slaví čtvrtstoletí svého působení. Za svou historii spolkem prošla celá řada osobností z řad místních i přistěhovaných. I dnes je spolek otevřený všem, kteří se zajímají o společenské a kulturní dění v našem městě. Je tak výbornou platformou, jak propojit nové obyvatele s těmi, kteří nepotřebují v Mikulově představovat. Právě v tom tkví síla a unikátnost celé akce, která vyrostla na myšlence vzájemného poznávání a sbližování mezi sousedy i kulturami, zároveň poskytující prostor pro prezentaci národních specialit lidí žijících v našem regionu. Hudební i gastrofestivaly jsou dnes běžnou součástí kulturního léta řady měst v Česku. Jen málokterá akce má však přesah, jako Národy. Protože si ji místní lidé organizují sami, jak nejlépe umí a jak je to baví.

Výkonný výbor

předsedkyně: Petra Korlaar

místopředsedkyně: Jitka Ludmila Pleszová

pokladník: Petra Janelová

kontrolní komise: Veronika Karpíšková, Jana Obrovská, Jaromír Crhan

stanovy spolku

Kontakty

Národy Podyjí, z.s.

Husova 41, 692 01 Mikulov

IČO 70289026

mail@narodypodyji.cz

Bankovní spojení: Komerční banka a.s., číslo účtu: 27-2768840217/0100, IBAN CZ1401000000272768840217, BIC KOMBCZPPXXX