IV. Festival národů Podyjí
IV. Kulturfest der Thayavölker
25.7. - 27.7.2003 Mikulov / Nikolsburg


25. 7. pátek / Freitag

20:00 Zámecká zahrada / Schlosspark

Trojfestival "Sousedé" / Trio Festival "Nachbarn"

národopisné soubory z Moravy, Slovenska a Polska / Folkloregruppen aus Mähren, der Slowakei und Polen

Národopisný soubor Pálava a Spolek přátel Moravských Chjorvatů / Folkloregruppe Pálava und Verein Freunde der mährischen Kroaten

Národopisný soubor VODISLAVIA / Folkloregruppe VODISLAVIA

Chrorvatský Národopisný soubor GRBARČIETA / Kroatische Folkloregruppe GRBARČIETA

pořádá Národopisný spolek Pálava / Veranstaltet von Folkloreverein Pálava


26. 7. sobota / Samstag

10:00-22:00 Náměstí / Hauptplatz

Speciality národních kuchyní / Kulinarische Spezialitäten der Volksgruppen

anglická kuchyně / Englische Küche
- Daniela Wornell, Hotel Drnholec

arménská kuchyně / armenische Küche
- Edik, Brno

goralská kuchyně / goralische Küche
- Štefan Kapičák, Mikulov

italská kuchyně / italienische Küche
- Marcel Kolompár, Mikulov

moravská kuchyně / mährische Küche
- rodina Pazderků, Mikulov

rómská kuchyně / Roma Küche
- rodina Růžičkova, Mikulov

srbská kuchyně / serbische Küche
- manželé Simovičovi, Mikulov

slovenská kuchyně / slowakische Küche
- Juraj Johanides, Mikulov

valašská kuchyně / walachische Küche
- Jura Holáň, Mikulov

vídeňská kuchyně / Wiener Küche
- Jitka Plesz, Mikulov

vietnamská kuchyně / Vietnamesische Küche
- Karel, Břeclav

vojvodinská kuchyně / vojvodina Küche
- Miliám Simovič, Mikulov

14:00 - 24:00 Café Petit, Náměstí 27

Ochutnávka známých i neznámých vín z Mikulovska, Drasenhofenu a okolí / Verkostung bekannter und unbekannter Weite aus der Region Mikulov, Drasenhofen und Umgebung

pořádá / Veranstalter: ZO ČSOP 56/03 ADONIS

20:00 - 24:00 hraje cimbálová muzika Klaret / Zimbelgruppe Klaret

10:00 - 19:00 Náměstí / Hauptplatz

Soubory a sólisté národnostních skupin / Ensembles und Solisten der Volksgruppen

10:00 Národopisný spolek Pálava a Palavánek, polský národopisný soubor VODISLAVIA / Folkloregruppe Pálava und Palavánek, Folkloregruppe VODISLAVIA aus Polen
11:00 Tiferet, židovské písně / jüdische Lieder
13:00 Natalika, písně z celého světa / Lieder aus der ganzen Welt
15:00 Pirin, soubor bulharských lidových tanců / Pirin, soubor bulharských lidových tanců /
15:20 Mužácký pěvecký sbor z Dolních Dunajovic / Männergesangschor, Dolní Dunajovice (Untertanowitz)
15:30 Taneční sekce společenství Romů na Moravě / Tanzgruppe der mährischen Romagemeinschaft
15:45 Samvel & Stepan Melikjan, arménské písně / armenische Lieder
16:00 GRBARČIETA, chorvatský dětský národopisný soubor / kroatischer Kinderchor
16:30 Mužácký pěvecký sbor z Dolních Dunajovic / Männergesangschor, Dolní Dunajovice (Untertanowitz)
16:40 June Rowen, evergreeny / evergreens
16:50 Mužácký pěvecký sbor z Dolních Dunajovic / Männergesangschor, Dolní Dunajovice (Untertanowitz)
17:00 Samvel & Stepan Melikjan, arménské písně / armenische Lieder
17:30 Markéta Poulíčková,
18:00 Mužský pěvecký sbor z Březí / Männergesangschor aus Bratelsbrunn

Moderují v českém i německém jazyce / Moderation in Tschechischer und Deutscher Sprache Veronika Janýrová a Jaromír Crhan


27. 7. neděle / Sonntag

11:00-15:00 Náměstí / Hauptplatz

Setkání / Begegnungen

setkání souborů a sólistů příhraničních míst / Begegnung der Ensembles und Solisten aus dem Grenzgebiet

dechová hudba Drasenhofen / Blasmusik aus Drasenhofen

folková skupina Vinohrady / Folkgruppe Vinohrady

dechová hudba Mikulovanka / Blasmusik Mikulovanka

Speciality národních kuchyní / Kulinarische Spezialitäten der Volksgruppen

Moderují v českém i německém jazyce / Moderation in Tschechischer und Deutscher Sprache Veronika Janýrová a Iva Gebauerová