V. Festival národů Podyjí
V. Kulturfest der Thayavölker
23.7. - 25.7.2004 Mikulov / Nikolsburg


23. 7. pátek / Freitag

18:00 Zámek / Schloss

Zrcadlo ve víně / Spiegel im Wein

výstava forografií Nadji Meister / Fotoausstellung von Nadja Meister

Irena Raček - "Tichý pijan" / Irena Racek - Der "Stille Trinker"

Socha z hlíny v životní velikosti / Eine lebensgroße Skulptur aus Lehm

20:00 Zámecká zahrada / Schlosspark

Trojfestival "Sousedé" / Trifestival "Nachbarn"

Národopisné soubory Pálava a jejich hosté / Folkloregruppen Pálava und ihre Gäste


24. 7. sobota / Samstag

10:00 - 22:00 Náměstí / Hauptplatz

Speciality národních kuchyní / Kulinarische Spezialitäten der Volksgruppen

anglická kuchyně / Englische Küche

arménská kuchyně / armenische Küche

československá kuchyně / tschechoslowakische Küche

holandská kuchyně / niederländisch Küche

chorvatská kuchyně / kroatische Küche

italská kuchyně / italienische Küche

maďarská kuchyně / ungarische Küche

moravská kuchyně / mährische Küche

rakouská kuchyně / österreischische Küche

rómská kuchyně / Roma Küche

ruská kuchyně / russische Küche
- Pobytové středisko Zbýšov

srbská kuchyně / serbische Küche

valašská kuchyně / walachische Küche

vídeňská kuchyně / Wiener Küche

vietnamská kuchyně / Vietnamesische Küche

13:00 - 24:00 Městský úřad / Stadtamt

Ochutnávka vín z Mikulovska a příhraničních míst / Verkostung der Weine aus der Region Mikulov und aus dem Grenzgebiet

20:00-24:00 Hrate cimbálová muzika KLARET / Zimbelgruppe KLARET

10:00 - 20:00 Náměstí / Hauptplatz

Soubory a sólisté národnostních skupin / Ensembles und Solisten der Volksgruppen

10:00 Národopisné soubory Pálava a jejich hosté / Folkloregruppen Pálava und ihre Gäste
11:00 Weytora, židovské písně / jüdische Lieder
12:30 MERLIN
14:00 Mužský pěvecký sbor z Pohořelic / Männergesangschor aus Pohrlitz
14:30 Tiferet, židovské písně / jüdische Lieder
15:30 Mužský pěvecký sbor z Březí / Männergesangschor aus Bratelsbrunn
15:45 Samvel & Stepan Melikjan, arménské písně / armenische Lieder
16:45 Mužácký pěvecký sbor z Dolních Dunajovic / Männergesangschor, Dolní Dunajovice (Untertanowitz)
17:00 Rosen Trio, romský jazz Mikulov / Roma Jazz Nikolsburg
18:00 Gipsy-Latin-Jazz
20:00 June Rowen, evergreeny / evergreens
21:00 Bratfisch, vídeňské písně z Balkánu / Wiener Lieder aus dem Balkan

V českém a německém jazyce moderují Veronika Červinka Janýrová a Jaromír Crhan / Moderation in Tschechischer und Deutscher Sprache Veronika Červinka Janýrová und Jaromír Crhan


25. 7. neděle / Sonntag

10:00 Náměstí / Hauptplatz

Permanent Breakfast

společná snídaně ve veřejném prostoru / Gemeinsames Frühstück im öffentlichen Raum